Akü Devre Kesici

Akü Devre Kesiciler Hakkında

Akü Devre Kesici

Akü Devre Kesici hakkında genel bilgilere bu yazımız ile sahip olabilirsiniz. Akü devre kesici, bir elektrik devresini aşırı yük veya kısa devre nedeniyle oluşabilecek hasarlardan korumak için tasarlanmış otomatik olarak çalışan bir elektrik anahtarıdır. Bir kez çalışan ve daha sonra değiştirilmesi gereken bir sigortanın aksine, normal çalışmayı sürdürmek için bir devre kesici sıfırlanabilir (manuel veya otomatik olarak). YT marka devre kesicilerimiz değişik ebatlarda ve tiplerde üretilmektedir. Çeşitli bıçaklar ve üç saplamaya monteli stiller ile 200

akü-devre-kesiciler

akü-devre-kesiciler

ampere kadar dayanabilen manuel ve değiştirilebilir sıfırlama devre kesicileriimizi tercih edebilirsiniz.

Saplamalı Akü Devre Kesiciler
YT saplamalı akü devre kesicileri saplama montaj devre kesicisi, tek kutuplu bir termal aşırı yük koruma cihazıdır. Bu tip devre kesiciler dik açılı ya da sıralı braketle temin edilebilir. Bu tür devre kesiciler, aşağıdakileri içeren çeşitli uygulamalar için kullanılır:
Deniz araçları, kamyon, tır, taşınabilir jeneratörler, özel motorlar.

 

AKÜ DEVRE KESİCİLER

YT markalı akü devre kesiciler defalarca takdir almış ve kendini uluslar arası piyasada kanıtlamıştır. Hali hazırda YT markalı akü devre kesiciler dünyanın birçok yerinden sürekli talep edilmektedir. Öyleki firmamız, akü devre kesici olarak YT markalı akü devre kesicilerini sürekli olarak geliştirmekte ar-ge olarak bir çok inovatif çalışmaya imza atmaktadır.

akü devre kesiciler, artık markası ile bütünleşmiş ve kalite standartlarından ödün vermeden üstün üretim teknolojisi ile kalite kontrrolleri yapılarak piyasaya arzedilmektedir.

 

AKÜ DEVRE KESİCİ

Akü devre kesici, tır devre kesicisi gibi düşünülebilir ancak tamamen farklı niteliklere sahip ürünlerdir. Akü Devre kesici tıpkı tır devre kesicisi gibi avantajlar sunmaktadır ancak sadece akünüz için oluşabilecek riskleri ortadan kaldırır.

Akü Devre Kesici

Akü devre kesicisi neden gerekiyor?

İyi soru; akü devre kesici kullanılan yerdeki sahip olduğu devreler, (ana akülerden bağlanan devreler) koruma cihazları (sigortalar, devre kesiciler), kabloları ve konektörleri, aşırı akım durumundan veya kısa devre nedeniyle oluşan aşırı akım akışından zarar görmekten korumak için kullanılır.

Özellikle akü devre kesici hassas olanlar, kısa devre durumuna maruz kaldıklarında yangını başlatabilecek hafif dal devreleridir. Bir teknedeki herhangi bir elektrikli ekipman parçası herhangi bir nedenden dolayı başarısız olabilir … örneğin en yaygın suya maruz kalma.

Eğer feci bir ekipman arızası meydana gelirse, ekipman dahili bir sigorta gibi korunmadıkça (ki en fazla olmayan), o zaman bu ekipman parçası gelen batarya güç hatlarını ve bataryalarınızı kendileri devre dışı bırakabilir.

AKÜ DEVRE KESİCİ İLE YANGINDAN KAÇININ

Piller muazzam miktarda elektrik enerjisi tutuyor ve terminalleri arasında oturan kısa bir cihazla, bu gücü sınırlamak için geriye kalan tek şey kablolamanın kendisi. 10 veya 12 ayar teli böyle bir durumda kolayca eritebilir ve yangını başlatabilir. HER ZAMAN BİR AKÜDEN bir ŞUBE DEVRESİ KORUMA! Solar şarj kontrolörleri, şarj cihazları, invertörler, lambalar veya başka herhangi bir ürünü bir aküye takıyorsanız, bir sigorta veya devre kesici ile korunduğundan emin olun. YT MARKA AKÜ DEVRE KESİCİSİ İLE KORUNUN